DJEČJI TJEDAN UZ MOTO „LJUBAV DJECI PRIJE SVEGA“

Autor: Marijan Vuković, 14. 10. 2019.

Pod motom „Ljubav djeci prije svega“ i ove godine obilježen je u našoj školi i Općini Rešetari Dječji tjedan.

Savez Društva naša djeca obilježava Dječji tjedan u suradnji s Društvima u gradovima i općinama već više od trideset godina prvi puni tjedan u listopadu. Nizom akcija i aktivnosti za djecu i s djecom nastoji se skrenuti pozornost najšire društvene javnosti na položaj djece u društvu. I ove godine je naša pedagoginja Marija Dautović u suradnji s školskom knjižničarkom Danielom Gubić i učiteljima škole osmislila nekoliko aktivnosti.

Dječji tjedan započeo je „Međunarodnim danom djeteta“ u ponedjeljak 7. listopada 2019. okupljanjem učenika naše škole u školskom dvorištu kada su glasno izgovarali moto Dječjeg tjedna, a u parku su osmišljene različite igre balonima i plahtama.

Druga aktivnost u Dječjem tjednu bio je Talent show naših učenika koji je održan 9. listopada 2019. u školskoj dvorani. Učenici su se predstavili na najbolji mogući način i pokazali kako naša mala škola obiluje brojnim neotkrivenim talentima. Bilo je tu pjevanja, pričanja viceva, mađioničarskih trikova, plesanja, sviranja raznih instrumenata kao što su pianino, ukulele, flauta… Zanimljivi su bili i učenici nogometaši koji su pokazali nekoliko nogometnih poteza.

Treća aktivnost Tjedna bio je posjet predstavnika Vijeća učenika Općini Rešetari te prijem kod načelnika Zlatka Age i predsjednice Općinskog vijeća Milke Perković. Susret je protekao u vedrom ozračju, a učenici su predstavljali prijedloge kako bi oni uljepšali mjesto u kojem žive – njihove Rešetare.

Dječji tjedan trajao je do 13. listopada 2019. Naša pedagoginja Marija Dautović u svakodnevnom radu s učenicima, a kroz razgovor s njima, pažljivo sluša što joj djeca imaju reći. Djeca su budući odrasli građani, ali već danas su važni članovi društva. Pokažimo im to u svakoj prilici u kojoj donosimo odluke koje će utjecati na njihov život!

Neka nam je svaki tjedan Dječji tjedan!

Luka Madžarević, 8.b

Osnovna škola Ante Starčevića Rešetari / Vladimira Nazora 23, HR-35403 Rešetari / www.os-astarcevic-resetari.skole.hr / ured@os-astarcevic-resetari.skole.hr