BOŽIĆNA PRIREDBA U SVEČANOM RUHU

Autor: Marijan Vuković, 23. 12. 2019.

Na našoj ovogodišnjoj božićnoj priredbi svaka je vesela duša našla ponešto za sebe, od pjesme, plesa, glume.. Naši učenici i njihovi voditelji skupina marljivo su uvježbavali zanimljive točke, a sve s jednim ciljem – donijeti u srca svih prisutnih radost rođenja Spasitelja.

Voditeljice svečanog božićnog programa bile su učenice Katarina Brajdić i Hana Lucić (8.a). Učiteljica hrvatskoga jezika Jasmina Zelenika, u suradnji s učiteljicom glazbene kulture Ivanom Bušić, knjižničarkom Danielom Gubić, pedagoginjom Marijom Dautović, voditeljima izvannastavnih aktivnosti naše škole te učiteljicama razredne nastave, osmislila je program koji će svi zasigurno dugo pamtiti. Za estetsko uređenje pozornice bio je zadužen učitelj Mišo Gusić, a o razglasu je brinuo učitelj Igor Tomek i nekoliko marljivih učenika.

Program je otvorio Veliki zbor koji nam se predstavio pjesmom “Božić je”. Naši prvašići su recitacijom rekli što prosinac nosi, dok su učenici Male plesne skupine otplesali svoj ples pod nazivom “Snjeguljica i patuljci” i oduševili sve gledatelje. Učenica 4.a Lucija Lazić pročitala je svoj sastavak „Badnje večer“, a učenik 6.a Filip Paušić izveo je skladbu na klaviru koju je sam skladao. Njegovu izvedbu su gledatelji pozdravili gromoglasnim pljeskom.

Učenici 4.b razreda izrecitirali su tekst Josipa Prudeusa “Hrvatski Božić”, a učenici 3.a razreda pjesmicu „Noćas čekamo ljubav“ Josipa Balaška. Potom je Veliki zbor otpjevao pjesmu „Radujte se narodi“, a učenice velike plesne skupine 5., 6. i 8. razreda otplesale su svoju koreografiju uz pjesmu “Christmas time”.

O tomu kako Božić nije samo kupovanje poklona ili ukrašavanje drvca nego dolazak malenog Isusa u naš dom kazivala je učenica Hana Lucić u svom monologu “Zašto mi miču Isusa iz Božića”.

Učenici Velikoga zbora Petra Šimunović, Barbara Cindrić, Dominik Jelić i Melanni Pejaković odsvirali su pjesmu “Somewhere in my memory”. Učenice Nora Solić (7.a) i Magdalena Slišurić (8.b) izvele su mažoret ples na pjesmu „All I want for Christmas“.

Na samom kraju ovogodišnje božićne priredbe razveselili su nas članovi Malog zbora koji su otpjevali pjesmu “Ide zima”.

Božićnu i novogodišnju čestitku uputio je ravnatelj škole Tihomir Batalo, a oprostio se i s učiteljicom povijesti i geografije Anicom Marković koja odlazi u zasluženu mirovinu. Učiteljicu Anicu pamtit će mnoge generacije koje su pohađale našu školu.

Predivne trenutke zabilježili smo brojnim fotografijama, pjesmom i zajedničkim druženjem, a ujedno ispratili prvo obrazovno razdoblje.

Novinarska skupina škole

Osnovna škola Ante Starčevića Rešetari / Vladimira Nazora 23, HR-35403 Rešetari / www.os-astarcevic-resetari.skole.hr / ured@os-astarcevic-resetari.skole.hr