OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA

Autor: Tihomir Batalo, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji!

Svi ste već preko medija upoznati s činjenicom da bi se od 11. svibnja mogle otvoriti škole za učenike razredne nastave.  Nadam se da ste se upoznali s Uputom Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a ista se nalazi i na web stranici škole.

Naglašavam da se sve upute odnose, za sada, na razdoblje od dva tjedna ( 11. do 24.5. 2020.)

Epidemiološka situacija još uvijek ne dozvoljava da nastava počne normalno za sve učenike.  I dalje su na snazi stroge mjere u sprječavanju širenja virusa, zaštite i što je moguće manjeg socijalnog kontakta, odnosno ostanka kod kuće.

Iz uputa koje su škole dobile i koje smo objavili na našoj web stranici,  jasno je da u jednom razrednom odjelu može biti maksimalno 9 učenika. To znači da u odjelima koji imaju više učenika, neće sva djeca moći biti u školi. Naglašavam da je stav HZJZ da djeca o kojima se ima tko skrbiti, ostanu kod kuće.

U Uputama se također  vidi da će nastava biti organizirana samo u iznimnim situacijama za djecu koja moraju ispunjavati uvjete iz Upute, a to su:

1. Oba roditelja/skrbnika su zaposlena i nemaju mogućnosti zbrinjavanja djeteta dok su na poslu.
  2. Dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).
  3. Niti jedan od ukućana s kojim dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja).
  4. Niti jedan od ukućana s kojim dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze Covidom-19.
  5. Dijete nema povišenu temperaturu, respiratorne probleme poput kašlja, kratkog daha ili druge simptome poput gripe ili kašlja.

U školi se neće organizirati nastava iz Engleskog jezika, Vjeronauka, Tjelesne i zdravstvene kulture, Sata razrednika, Glazbene kulture (4. r.),  Njemačkog jezika (4. r.) te će se ovi predmeti i dalje za sve učenike poučavati nastavom na daljinu.

Početak nastave planiran je između 8 i 9 sati (razmak između svake odg.-obr. skupine treba biti min. 10 minuta). Okvirno vrijeme boravka učenika u školi je 3 do 4 školska sata. Roditelj/skrbnik dovodi i odvodi dijete iz škole na način da je u pratnji jednog djeteta uvijek jedna odrasla osoba/roditelj/skrbnik. Kada je god moguće, u pratnji pojedinog djeteta uvijek je ista osoba ili se izmjenjuju dvije odrasle osobe. Učenike će u školu uvoditi učiteljice. Učenici preobuvaju obuću, odlažu je u vrećicu koju su donijeli za cipele i odlaze oprati ruke i ulaze u predviđenu učionicu. U učionici su učenici smješteni svaki u svoju klupu, udaljeni jedni od drugih dva metra,  i to mjesto neće mijenjati sljedeća dva tjedna. Učitelj je na fizičkoj distanci od učenika. Neke odrednice Uputa HZJZ-a nećemo moći osigurati, a to su: da svaka odgojno-obrazovna grupa ima u neposrednoj blizini prostorije u kojoj boravi toalet koji koristi isključivo ta skupina. Mi te uvjete nemamo.

Obroci će učenicima biti dostavljeni i ostavljeni ispred učionice. Učenici će unijeti svaki svoj obrok te će nakon jela pospremiti pribor. Vrijeme obroka neće biti isto za sve učenike.

Prolazak kroz zajedničke prostorije u školi ćemo maksimalno izbjegavati, a kada je to neophodno, prolazit će samo jedna skupina s učiteljem, bez susretanja s drugom djecom ili zaposlenicima škole, te će ih se poticati da ne dotiču površine ili predmete koji se nalaze na tom putu.

Za vrijeme epidemije, za učenike razredne nastave provodit će se poučavanje dijelom kao oblik nastave koju učenici pohađaju u školi, ali u promijenjenim uvjetima u odnosu na redovitu nastavu, a dijelom kao nastava na daljinu. Svi učenici koji ne budu dolazili u školu, nastavit će i dalje nastavu pratiti na daljinu prema uputama vaših učiteljica.

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi dužni su potpisanu izjavu predati ŠTO RANIJE, A NAJKASNIJE DO ČETVRTKA 7. SVIBNJA 2020. GODINE DO 9,00 SATI.

Potpisanu izjavu moguće je dostaviti na sljedeća dva načina:

• Osobno donijeti isprintanu i potpisanu izjavu u školu (od 8.00 do 12.00 sati, poštivajući sve epidemiološke preporuke)
  • Isprintati i potpisati izjavu te ju skenirati ili fotografirati i poslati na e-mail:

ured@os-astarcevic-resetari.skole.hr  (do 7.5.2020. u 9 sati)

Ako nemate mogućnost printanja kod kuće, Izjavu možete podići u školi svakoga dana od 8,00 do 12,00 sati. Samo potpisane izjave koje su predane u navedenom roku smatrati će se valjanom prijavom za nastavu od 11. svibnja u školi.

Ostale informacije o početku nastave u školi dobiti će te u petak 8. svibnja 2020. godine, kada budemo imali informaciju o broju učenika koji će krenuti na nastavu 11. svibnja i organizirane odgojno-obrazovne skupine.

Sve navedene mjere iz Upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i  Preporuke Ministarstva znanosti i obrazovanja vrijede za 14 dana od početka nastave 11. svibnja.

Za sve nejasnoće i eventualna dodatna pojašnjenja, možete se javiti na telefon: 367-240

U slučaju da dijete ispunjava sve navedene uvjete propisane u Uputama HZJZ-a i Preporukama MZO-a i roditelji žele da učenik dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU kojom jamče da su ispunjeni određeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu.

Izjava se nalazi u privitku ove obavijesti kao i sažetak uputa i preporuka HZJZ-a i MZO-a.

Ravnatelj:

Tihomir Batalo, dipl. inž.

Priloženi dokumenti:
Izjava_OSAS.docx (23.61 KB)
Sazetak_uputa_za_roditelje_1_do_4_r_OSAS.docx (18.27 KB)

Osnovna škola Ante Starčevića Rešetari / Vladimira Nazora 23, HR-35403 Rešetari / www.os-astarcevic-resetari.skole.hr / ured@os-astarcevic-resetari.skole.hr