eTwinning GODIŠNJA KONFERENCIJA

Autor: Marijan Vuković, 19. 11. 2018.

U petak, 16. studenoga 2018. godine dugogodišnje eTwinning učiteljice naše škole Slađana Ninković i Blaženka Logožar sudjelovale su na eTwinning konferenciji s temom „Budućnost eTwinninga i kulturno nasljeđe u digitalno doba“.

Na događanju su naše učiteljice imale priliku poslušati eTwinnere početnike i iskusne eTwinnere, kao i izvrsne eTwinning ambasadore koji su podijelili svoja korisna iskustva.

Temelj eTwinninga je projektna nastava, ali osim toga on nudi mogućnosti stručnog usavršavanja, događaje za učenje (Learning Events), radionice stručnog usavršavanja (Professional Development Workshops), webinare, konferencije, info dane, događanja i seminare. To podrazumijeva puno druženja, putovanja, napredovanja, usavršavanja jezika, druženje s najuspješnijima i stjecanje puno novih suradnika, kolega i prijatelja.

Na konferenciji su predstavljene mogućnosti eTwinninga za odgojno–obrazovne ustanove početnike, kao i mogućnosti za napredne korisnike s naglaskom na eTwinning škole. Oznaku „eTwinning škole“ dobilo je 40 odgojno- obrazovnih ustanova u Hrvatskoj.

Veselimo se trenutku kada ćemo i mi postati „eTwinning škola“. Većinu uvjeta već zadovoljavamo pa krećemo s realizacijom ostalih uvjeta kako bi se slijedeće školske godine mogli prijaviti.

Na svečanoj eTwinning konferenciji pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja Lidija Kralj dodijelila je nagrade najboljim projektima.

Sudjelovanjem na konferenciji učiteljice naše škole dobile su nove ideje i motivaciju za buduće projekte kako bi podigle ugled i kvalitetu rada škole. Nadaju se kako će ostale kolege iz škole motivirati da se i oni s radošću uključe u projekte koje omogućuje eTwinning.

U cilju jačanja učeničkih i nastavničkih digitalnih kompetencija te podršci u učenju i podučavanju medijske pismenosti, koordinatorica Erasmus+ projekta Slađana Ninković će pokrenuti grupu na eTwinning-u pod nazivom Odrastajući u digitalno doba. Tijekom realizacije Erasmus+ KA1 projekta to će biti mjesto za sve učitelje naše škole kako bi dijelili i razmjenjivali iskustva jedni s drugima.

Učiteljica Slađana Ninković

Osnovna škola Ante Starčevića Rešetari / Vladimira Nazora 23, HR-35403 Rešetari / www.os-astarcevic-resetari.skole.hr / ured@os-astarcevic-resetari.skole.hr