DJEČJI TJEDAN U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Marijan Vuković, 9. 10. 2018.

Pod motom „Ljubav djeci prije svega“ i ove godine je obilježen u našoj školi i Općini Rešetari Dječji tjedan.

Savez Društva naša djeca u suradnji s Društvima u gradovima i općinama već više od trideset godina prvi puni tjedan u listopadu obilježava Dječji tjedan. Nizom akcija i aktivnosti za djecu i s djecom nastoji se skrenuti pozornost najšire društvene javnosti na položaj djece u društvu. I ove godine je naša pedagoginja Marija Dautović u suradnji s učiteljima osmislila nekoliko aktivnosti.

Dječji tjedan započinje „Međunarodnim danom djeteta“ u ponedjeljak 1. listopada 2018. koji je prvi dan u Dječjem tjednu, a traje do 7. listopada 2018.

Naši učenici su u ovom tjednu sa svojim učiteljicama gledali crtane filmove iz kojih su učili o pravim vrijednostima u životu kao što su pomaganje, prijateljstvo, uvažavanje…

Također su naši učenici uz pomoć teta kuharice Marijane obavili sve potrebne pripreme kako bi ukiselili ciklu koja je ubrana u našem školskom vrtu.

Društvo „Naša djeca“ Rešetari 30. rujna 2018. organiziralo je u dvorištu Općine kulinarski show – djeca kuhaju knedle. Natjecateljske ekipe sačinjavale su petero djece, među kojima su i učenici naše škole, te jednu odraslu osobu. U kulinarskom showu sudjelovale su i pedagoginja naše škole Marija Dautović i učiteljica razredne nastave Blaženka Logožar koje su svojim savjetima potpomagale izradu ukusnih knedli.

Za sve okupljene bilo je organizirano veselo druženje uz karaoke, kavu, sokove, palačinke i, naravno, knedle!

Nora Solić i Hana Turkalj, 6.a

Osnovna škola Ante Starčevića Rešetari / Vladimira Nazora 23, HR-35403 Rešetari / www.os-astarcevic-resetari.skole.hr / ured@os-astarcevic-resetari.skole.hr