MAJKAMA S LJUBAVLJU

Autor: Marijan Vuković, 11. 5. 2020.

Druge nedjelje u svibnju obilježava se Majčin dan kada želimo malim znakom pažnje izmamiti osmijeh na brižnim, sretnim, milim i ljubavlju obasjanim licima naših majki.

Učenici četvrtih razreda, a na poticaj svojih učiteljica, izradili su portrete svojih majki te kroz sastave opisali kakve su doista njihove majke.

Učenici trećeg razreda izradili su čestitke s puno ljubavi. Jako su obradovali svoje majke povodom Majčinog dana.

Pročitajmo učeničke uratke te pogledajmo crteže i čestitke u nastavku.

MOJA MAJKA

Moja majka se zove Martina. Ima smeđe oči, crnu kosu, veliki osmijeh. Moja majka je puna ljubavi i razumijevanja. Dobra je kuharica, peče odlične kolače. Ona je i doktor, zna koji lijek mi uvijek treba. Ona je spremačica, uvijek nešto pere po kući. Pomaže mi oko zadaće i objašnjava zadaću kao učiteljica. Moja majka puno radi u firmi i često je nema kod kuće i zato mi puno fali. Volim svoju majku najviše na svijetu. Znam da i ona mene jako voli. Uvijek se brine o meni i zato je najbolja majka na svijetu.

Krešimir Vukšić, 4.b

Moja mama se zove Helena. Visoka je i vitka. Nosi naočale, ima smeđe oči i kosu. Nosi trenerke. Vrijedna  je kao mrav jer radi cijeli dan. Moja mama je kao oblak, nježna i različitih raspoloženja. Lijepa je kao cvijet. Cvjetovi su lijepi .Moja mama je stroga kao policajac, a s policajcima se ne treba zezati jako. Volim svoju mamu jer je moja obitelj. Prema meni osjeća svu ljubav svijeta, kao i ja prema njoj. Ona je moj prijatelj, moja utjeha. Najbolja je jer radi za našu obitelj, da mi budemo dobro.

Luka Ugarković,4.b

Moja majka zove se Vesna. Jako je pametna i draga. Oči su joj smeđe kao drvo a kosa glatka kao svila. Jako puno čisti pa je umorna. Nježna je kao mačić i lijepa kao cvijeće. Ja smatram da je vrijedna jer me rodila i stalno se trudi za obitelj. Ona je najbolja osoba koju poznajem. Kad je pogledam odmah postanem vedar. Volim ju jer je najbolja. Ona mi je najvrijednije blago. Vrjednija je od svog zlata i svih dijamanata na Planeti ,ma i od cijelog Svemira! Ona  je moja MAJKA.

Rafael Brkić, 4.b

Moja mama se zove Dijana. Ima plavu kosu mada je njezina prirodna kosa smeđa. Ima smeđe oči. Kosa joj je ravna i svilena. Moja mama uvijek zna kako da me oraspoloži. Često me nasmijava i to jako volim. Mama mi je kao lav koji štiti svojeg lavića. Moja mama je meni najbolja i posebna. Volim njene tople riječi. Uvijek govori da sam joj sve. I kad je ljuta znam da me puno voli.

Lana Brajdić, 4.b

Moja mama se zove Violeta. Ima 37 godina. Kada ju pogledam prvo primijetim da je visoka poput antilope. Kad se zagledam u njeno lice vidim smeđe oči poput čokolade. Ima smeđu kosu kao lavova griva. Vrijedna je  poput pčela. Njena narav je mirna poput mačke kada prede. Pruža mi toplinu kao mekani medo. Moja mama je vrijedna jer mi svaki dan skuha, pospremi kuću i pomogne mi u zadaći. Prema mami osjećam toplinu i ljubav. Volim je jer sve učini za mene i daje mi sigurnost. Moja mama je najbolja na svijetu jer je volim takvu kakva je.

Nina Babić, 4.b

MOJE BOGATSTVO

Danas ću vam ispričati priču o svom bogatstvu. Moje najveće bogatstvo je moja obitelj. Moja obitelj je mala i čine ju mama Julijana, tata Goran, sestra Lorena i ja. Moja obitelj je mala i jako ju volim, iako bi htjela da je veća i da imam brata.

Moja mama ima dugu plavu kosu, smeđe oči, nosi naočale. Ona je nježna, pametna, lijepa, dobra, snalažljiva. Uvijek se brine o meni i sestri. Volim ju najviše na svijetu. Ona peče fine torte i kolače. Svaku večer idem s njom u šetnju po Rešetarima. Moj tata se zove Goran. On je visok, ima zelene oči i nema kose. Tata je dobar i kupi mi sve što želim. Kada ne radi, vani u dvorištu popravlja bicikl, boja daske i slaže drva. Tata jako lijepo crta. Sestra Lorena je starija od mene. Ima dugu smeđu kosu, smeđu kosu i isto nosi naočale. Ona je dobra, vesela, voli mi pomoći oko zadaće. Često se znamo posvađati jer ona misli da je uvijek u pravu. Ja sam najmlađa. Imam dugu smeđu kosu, smeđe oči i isto nosim naočale. Volim pomagati drugima, volim svoje prijatelje i igru u parku. Volim se nedjeljom šetati s mamom u prirodi i voditi u šetnju našeg psa Zena. Volim putovati na more sa svojom obitelji, slaviti rođendane, gledati filmove zajedno. Svi su mi jako dragi, ali mama mi je posebna. Volim svoju mamu jer mi je prijateljica, jer se brine o meni, ide u školu pitati za mene. Ona me čuva i odgaja.

Volim svoju obitelj najviše na svijetu i ne bi ih mijenjala ni za što. Oni su moje bogatstvo. Oni su cijeli moj svijet.

Leona Jemrić, 4. a

Viktor Horvat, 4.b

Vita Marosavljević

Klara Slišurić