U MJESECU HRVATSKE KNJIGE POSJETILI NAS MALIŠANI DJEČJEG VRTIĆA U REŠETARIMA

Autor: Marijan Vuković, 12. 11. 2018.

Iako većina njih ne zna čitati, djeca Dječjeg vrtića „Čarobni svijet“ Rešetari  u pratnji svojih odgajateljica s nestrpljenjem su iščekivala posjet školi i školskoj knjižnici. Tamo ih je srdačno dočekala knjižničarka Daniela Gubić i priredila za njih mnoštvo zanimljivih slikovnica.

Mjesec hrvatske knjige vrijeme je kada školsku knjižnicu posjete budući članovi i korisnici. Tako je starija skupina djece Dječjeg vrtića „Čarobni svijet“ u Rešetarima posjetila školsku knjižnicu u petak, 9. studenoga 2018.

Odmah po dolasku, djeca su ugodno iznenadila knjižničarku svojom upućenošću na pravila ponašanja u školskoj knjižnici i na postupanje s knjigama. Bili su oduševljeni koliko se knjiga nalazi u knjižnici jer je većina njih po prvi puta boravila u jednoj ovakvoj instituciji.

Nakon upoznavanja i ugodnog razgovora, djeca su prelistavala slikovnice, časopise i druge zanimljive knjige namijenjene upravo njihovoj dobi. Mališani su prema naslovnicama slikovnica prepoznali bajke koje im svakodnevno čitaju njihove tete. Pohvali su se kako i kod kuće čitaju slikovnice u društvu svojih ukućana te kako razumiju važnost čitanja od najranije dobi.

Tijekom druženja zajedno su s knjižničarkom čitali slikopriče koje su im se posebno svidjele jer priča nastaje na temelju riječi i slika. Imali su prilike prelistati razne druge slikovnice te prošetati prostorom i uočiti koliko lijepih i poučnih knjiga ima knjižnica. Na kraju su svi zajedno izrecitirali pjesmu „Djed i repa“, a  knjižničarka i pedagoginja Marija Dautović pohvalile su ih za nastup.

Prema izjavama, jedva čekaju kada će krenuti u prvi razred te postati mali čitači i istraživači knjiga. Na kraju su obišli cijeli prostor škole, a najviše se zadržali u obnovljenoj školskoj dvorani.

Barbara Vukšić, 8.a

Osnovna škola Ante Starčevića Rešetari / Vladimira Nazora 23, HR-35403 Rešetari / www.os-astarcevic-resetari.skole.hr / ured@os-astarcevic-resetari.skole.hr